Akcie

Adoptuj si kravičku!

Šiestaci sa zapojili do projektu Adoptuj si kravičku, ktorý je financovaný slovenskými prvovýrobcami a spracovateľmi mlieka. Slovenskí poľnohospodári sa rozhodli darovať svoje kravičky deťom na adopciu, aby si uvedomili aké sú kravičky výnimočné a užitočné, lebo nám dávajú mlieko. Cieľom projektu je zvýšenie spotreby mlieka a mliečnych výrobkov zo Slovenska ako aj zvýšenie povedomia o slovenských prvovýrobcoch mlieka. Žiaci mali za úlohu zaslať do súťaže čiarové kódy 10 slovenských mliečnych výrobkov, za ktoré mali možnosť si vybrať vlastnú kravičku z reálneho družstva. Na základe splnenia podmienok následne žiakovi pošlú základné údaje o kravičke a on má za úlohu jej vybrať meno. Žiak obdrží „Rodný list“ kravičky, kde nájde meno, číslo, adresu a dátum narodenia kravičky, adresu majiteľa a meno majiteľa. Po zaslaní ďalších čiarových kódov môže žiak virtuálne pozorovať život kravičky a hrať hry. To však nie je všetko, čo projekt ponúka. Slovenské mliečne farmy sa rozhodli otvoriť svoje brány v rámci Dňa otvorených dverí pre tých, ktorí majú adoptovanú kravičku. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do projektu, prajeme vydarený Deň otvorených dverí a tešíme sa na ďalší ročník!