Hlavná stránka

Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019

V pondelok sa otvorili školské brány pre všetkých žiakov a študentov. Po zaslúženom dvojmesačnom oddychu aj naša škola privítala  vyše 450 žiakov. Školský rok 2018/2019 sa začal sv. omšou v Kostole Najsvätejšej Trojice vo Varíne. Po skončení sv. omše sa všetci žiaci, rodičia a pedagógovia presunuli na školský dvor, kde ich čakal slávnostný príhovor pani riaditeľky, pána starostu a pána dekana. Otvorenie školského roka bolo spríjemnené kultúrnym programom, kde vystupovali žiaci našej školy : Eliška Chytilová (prednes básne), Sárka Zimenová, Marcelka Štefúnová, Vanesska Mestická, Karinka Stehlíková, Anička Ševčíková, Ema Ševčíková, Karin Podhorská a Anička Kapasná ( spev a hra na heligonke). Pán starosta Ing. Michal Cvacho odovzdal ceny víťazom miestnej súťaže Varínsky Leonardo. Po úvodnom privítaní sa žiaci a ich triedni učitelia presunuli do svojich tried.

Najväčšie obavy, očakávania a predstavy mali snáď naši prváčikovia, ktorých do tried sprevádzali deviataci a ich rodičia. Vo svojich nových triedach sa zoznámili so svojimi triednymi učiteľkami a kolektívom. Práve tam sa naučia písať, čítať, počítať a nadobúdať nové vedomosti a poznatky.

Všetkým žiakom našej školy želáme úspešný školský rok 2018/2019 a aby sa práve škola stala tým miestom, kde sa budú dobré cítiť.