Hlavná stránka

Priateľský florbalový turnaj

Dňa 11.09.2018 sa na našej škole odohral priateľský florbalový turnaj o Pohár riaditeľky školy medzi žiačkami Základnej školy s materskou školou Ondreja Štefku, M. R. Štefánika 432 Varín, Spojenou školou, Oslobodenia 165, Belá a Základnou školou s materskou školou Adama Františka Kollára, Školská 86, Terchová. Tento projekt sa začal už minulý školský rok, počas ktorého sa žiačky pripravovali a trénovali v školských kolách medzi triedami. Vyvrcholením bol ,, Priateľský zápas“ medzi školami. Zúčastnilo sa 5 družstiev dievčat. Pod vedením svojich učiteľov TSV – trénerov. Pani riaditeľka PaedDr. Monika Filová, učitelia školy : Mgr. Anna Babišová, Mgr. Marián Zajac, Mgr. Monika Staňová, Mgr. Eva Andelová, Mgr. Ľubica Brennerová a dobrovoľníci : Renáta Novosadová, Adriána Šťastná, Mariana Bobáňová, Ľubomír Ondruš, Amália Kubalová, Emília Boková ml. sa podieľali na organizačnom zabezpečení tohto podujatia. Rozhodcom zápasov bol pán učiteľ Mgr. Marián Zajac. Družstvá bojovali s nasadením všetkých síl a preukázali svoje florbalové schopnosti. Absolútnymi víťazmi bolo družstvo z Terchovej, druhé a tretie miesto obsadili družstvá z Belej. Získali poháre, medaile a diplomy pani riaditeľky. Družstvá, ktoré obsadili posledné priečky získali diplomy za účasť a náš obdiv s akým nasadením  a odhodlanosťou  bojovali so silnejšími súpermi. Turnaj sa niesol v radostnej a priateľskej atmosfére, ktorá potvrdila, že šport spája a upevňuje priateľstvá.

Športové vybavenie bolo financované z Nadácie Kia Motors Slovakia, ako aj chutné občerstvenie, ktoré pripravili zamestnankyne školskej jedálne. Naša škola získala na toto podujatie grant od Nadácie Kia Motors Slovakia v hodnote 1665,34 eur.

Ďakujeme sponzorovi, ktorý finančne zastrešil tento projekt a všetkým zúčastneným a organizátorom tohto podujatia. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu pri rozvíjaní športových aktivít našich žiakov.