Archív 2018/2019

Týždeň zdravej výživy

Zdravý životný štýl a zdravá výživa patria čoraz viac medzi priority dnešného človeka. V dňoch 15. - 19.10.2018 sa v našej škole opäť realizovala kampaň Týždeň zdravej výživy. Počas tohto týždňa sme sa snažili poukázať na dôležitosť správneho stravovania sa, nutnosť pestrej životosprávy či potrebu aktívneho pohybu. V spolupráci so školskou jedálňou sme pripravili Ochutnávku zdravých jedál - nátierok, šalátov, ovocia a zeleniny, ochuteného mlieka či ďalších zdravých dobrôt. Žiaci navštívili Ochutnávku, v priestoroch školskej jedálne, počas vyhradeného času podľa harmonogramu. Pri príprave nám ochotne pomohli žiaci 9.A a 9.B triedy, pracovníčky školskej jedálne a oslovení pedagógovia, za čo im patrí veľká vďaka.

So zdravým životným štýlom súvisia aj ďalšie projekty, do ktorých sa naša škola aktívne zapája- napr. „Hovorme o jedle“; „Do školy na bicykli“; „Pešibus“; „Mliečny program“ ; „Športový deň“; Terchovský polmaratón“ a mnohé ďalšie.

Mgr. T. Bublík