Archív 2018/2019

Na hasičskej stanici

Dňa 22. októbra 2018 sa žiaci 4.A a 29. októbra 2018 žiaci 4.B zúčastnili exkurzie na Hasičskej stanici – Krajské riaditeľstvo HaZZ na Námestí požiarnikov v Žiline. Po privítaní sme sa presunuli do miestnosti, v ktorej mohli deti vidieť ukážky techniky a vybavenie hasičov. Spoločne s pánom hasičom z kolektívu tretej zmeny pod vedením veliteľa Ľuboša Bucka sme si povedali, kedy privolať hasičov, ako privolať hasičov číslom 112 alebo 150, ako postupovať pri hlásení požiaru a hasení požiaru. Žiaci si vyskúšali záchranu a presun spolužiaka na bezpečné miesto pomocou vybavenia hasičov. Deti zaujali ukážky techniky – hasičské autá a ich vybavenie. Pán hasič vysvetlil žiakom, ktoré hasičské auto je potrebné v prípade požiaru. Zásahové obleky, v ktorých pracujú hasiči, zaujali nielen chlapcov ale aj dievčatá. Fotenie v zásahových oblekoch absolvovali všetky deti. Pán hasič sa žiakom venoval, snažil sa odpovedať deťom na množstvo ich otázok. Žiaci si uvedomili, aké náročné a zodpovedné je povolanie hasičov. Po poďakovaní sa pánovi hasičovi za jeho zaujímavé rozprávanie a venovanie sa nám, deti odovzdali pánovi hasičovi výtvarné práce, ktoré namaľovali a nakreslili na hodine výtvarnej výchovy. Deti boli obdarované sladkosťami a reflexnými pásikmi. Exkurzia žiakov veľmi zaujala. Deti boli nadšené, zatúžili byť aspoň na chvíľu skutočným hasičom. Ďakujeme pánovi hasičovi, našej pani riaditeľke PaedDr. Monike Filovej a pánovi Hodoňovi, ktorí nám umožnili túto exkurziu.