Akcie 2017/2018

Predškoláci na Orave

Predškoláci odchádzajú a ako aj po iné roky, tak aj tento sa lúčili s jedným spoločne stráveným dňom mimo priestorov MŠ. Tentokrát to bolo na Oravskej železnici. Ráno boli deti už v chodbe nastúpené s ruksakmi a plné očakávania nových zážitkov. Prvým bola jazda autobusom, ktorý bravúrne bez väčších komplikácii zvládli.  Prvá zastávka bola na Orave – na Oravskej železnici. Po príchode nás čakal vláčik, ktorý nás previezol svojou rozprávkovou trasou na konečnú stanicu. Tam  nás čakal druhý bod programu – výstup na vyhliadkovú vežu. Aj ten naši maličký zvládli excelentne. Po návrate do východiskovej stanice sme pojedli desiaty, nakúpili suveníry, pozreli zvieratká a vrátili sa veselí do autobusu. Cestou do škôlky sme sa zastavili v Starej Bystrici, kde sme si pozreli náš unikátny slovenský orloj. Aj to bol pre našich drobcov veľký zážitok. Po tejto prehliadke sme sa vrátili do materskej školy a naobedovali sa ako veľkí školáci v školskej jedálni.  Výlet sa nám podaril, počasie nám vyšlo a tešíme sa na ďalšie zážitky.