Archív 2018/2019

Deň úcty k starším

Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úcta k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radostí, ktoré im život ponúkol, aby urobili šťastnejšími nás, ich deti. Úcta k našim otcom a k našim mamám. Október je „Mesiacom úcty k starším“ a naši žiaci 1. B, 4. B a 5. A na to ani tento rok nezabudli. Svojim starkým prejavujú lásku denne, ale aj napriek tomu sa rozhodli spríjemniť im popoludňajšie chvíle krátkym programom pri oslavách tohto sviatku. Najprv 24. 10.2018 vystúpením v Kultúrnom dome vo Varíne pre jubilujúcich oslávencov a 25. 10. 2018  v Zariadení pre seniorov  Alžbetínum.. „Dedkovi a babičke z lásky“ uvili kytice piesní, básní a svojou dobrou náladou im spríjemnili popoludňajšie chvíle. Slzičky aj smiech sa miešali s hrdými pohľadmi a priam hereckými výkonmi detí. Ešte darček na rozlúčku, sladká pusa od starkých a v mysliach sa opakujúca melódia piesne s vinšovaním: „…nech je dedko, zdravý, nech je babka zdravá, spievame Vám všetci spolu, sláva, sláva, sláva…“

O príjemný kultúrny zážitok sa po vystúpení žiakov ZŠ Varín postaral aj  obľúbený slovenský spevák Dušan Grúň, ktorý svojimi piesňami a vtipmi potešil nejedného diváka.