Hlavná stránka

Záložka do knihy spája školy

Už po deviatykrát sme sa ako škola zapojili do celoslovenského projektu  Záložka do knihy spája školy. Tento rok na tému  Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice.

Touto jednoduchou formou nadväzujeme kontakty s novými školami na Slovensku a súčasne motivujeme žiakov k čítaniu prostredníctvom výroby záložiek, ktoré odrážajú motívy alebo krátke príbehy z kníh, ktoré žiakov pri čítaní zaujali a chcú sa s nimi podeliť s inými. Na stvárnenie témy žiaci využívajú rôzne techniky, no stále drží prím maľba pastelkami. Všetky záložky, ktoré odosielame žiakom družobnej školy sú zalaminované, čo im dodáva punc kvality a originality. Každá záložka je označená základnými údajmi o našej škole, ktoré môžu žiaci z družobnej školy využiť na kontakt s našimi žiakmi.

Tento rok sa našou priateľskou školou stala Základná škola v Kluknave. Kluknava je obec na Slovensku v okrese Gelnica. Nachádza sa v centre Spiša. Leží v Kluknavskej kotline, ktorá je súčasťou Hornádskej kotliny. Slovenské meno má podľa kľuky Hornádu, ktorá je zavinená Dolinským potokom, ktorý obcou preteká.

Dúfame, že sa naše záložky žiakom z východnej časti Slovenska budú páčiť a poslúžia im nielen ako darček, ale i milá spomienka na žiakov zo ZŠ s MŠ Ondreja Štefku vo Varíne.