Akcie

Beseda

Dňa 29.11.2018 sa uskutočnila beseda s MUDr. Katarínou Murajdovou, ktorej sa zúčastnili žiaci siedmeho ročníka. Táto beseda sa realizuje každoročne v rámci kampane Červené stužky, do ktorej sme sa zapojili aj tento školský rok. MUDr. Murajdová  pútavým spôsobom priblížila žiakom problematiku HIV a AIDS. Počas besedy sa žiaci aktívne zapájali, kládli p. doktorke zaujímavé otázky. Je dôležití diskutovať o tejto téme, pretože vírusom HIV sa nakazí čoraz väčšie množstvo mladých ľudí, často z nevedomosti. Práve nevedomosť zapríčiňuje aj odmietavý postoj niektorých ľudí k ľuďom, ktorí trpia ochorením AIDS. Myslia si, že sa môžu od nich nakaziť či už podaním rúk alebo objatím, čo nie je pravda. Sme radi, že si pani doktorka na nás našla čas, za čo jej patrí veľké Ďakujeme.

Mgr. Tomáš Bublík