Archív 2018/2019

Európsky deň jazykov na našej škole

Deň, 27. november, bol  v našej škole venovaný oslave jazykov. Európsky deň jazykov je podujatie, ktorým sa zapájame do celoeurópskej siete aktivít organizovaných po celej Európe pri príležitosti European Day of Languages.

Európsky deň jazykov mal u našich žiakov pozitívny ohlas, pretože tento deň strávili aktívne, tvorivo a zábavne. Prostredníctvom zážitkových   foriem  učenia a vlastnými  aktivitami osvojili nové poznatky. Program spestrilo aj veľmi pekné divadelné predstavenie v anglickom jazyku, Pinocchio, ktoré bolo prispôsobené veku a aj jazykovej úrovni jednotlivých ročníkov.

Tento rok si každá trieda si vybrala zaujímavú osobnosť, ktorú počas tohto dňa lepšie spoznávali a prezentovali  aj ostatným spolužiakom a  učiteľom.

Žiaci si pripravili  rôzne prezentácie ,postery, referáty, súťažné  kvízy,  či výstavy.

Žiaci sa počas dňa mohli zapojiť aj  do ďalších pripravených  súťaží a aktivít.

Jednou z nich bol vedomostný kvíz, v ktorom predviedli svoje vedomosti o Európe, jej štátoch a významných osobnostiach.

Ďalšou veľmi zaujímavou aktivitou bola tanečná súťaž, kde jednotlivé ročníky hádali názov tanca a krajinu  ku  ktorej patrí tanečná ukážka.  Všetky tance veľmi pekne predviedli vybraní žiaci, ktorým za to  patrí veľká pochvala.

Pochvalu  si zaslúžia ale  všetci, ktorí  pripravili svojimi  nápadmi, aktivitami  a ich realizáciou príjemný a zaujímavý  deň. Sme  presvedčení, že  priebeh Európskeho dňa jazykov v našej škole bol  prínosom pre  žiakov  a učiteľov  a obohatil všetkých  o nové  vedomosti, ktoré  sú  krôčikom k bližšiemu poznaniu iných  krajín, ich kultúr  a jazykov.

Európsky deň jazykov na našej škole bol  inšpiratívny, zábavný a zároveň poučný.

Mgr. Mária Halečková