Archív 2018/2019

1.miesto – Ekovýchovný program Bocian

Žiaci z Biologického krúžku sa zapojili do Ekovýchového programu Bocian, ktorý organizuje Východoslovenské múzeum v Košiciach a Štátna ochrana prírody SR. Od 6. novembra do 30. novembra 2018 prebehlo celoslovenské on-line hlasovanie o víťazný plagát – Žiadosť bociana bieleho o prechodný pobyt, ktorý obsahoval koláž 12 vypracovaných čiastkových úloh, ako napríklad pozorovanie hniezda bocianov (ich prílet, pohyb po okolí, počet mláďat a odlet), súhlas s prihlásením k pobytu, potvrdenie o bezúhonnosti, či ochranársky čin pre bociana. Náš plagát získal najviac hlasov verejnosti – až 220 z celkového počtu 531. ZŠ s MŠ O. Štefku sa teda stala tohtoročným víťazom a žiaci, ktorí sa do programu zapojili, získajú výhru v podobe terénneho programu alebo exkurzie, diplomy a vecné ceny. Verejnosti ďakujeme za všetky hlasy a výhercom blahoželáme a želáme veľa chuti a nadšenia do ďalších environmentálnych projektov!

Viac na: http://npmalafatra.sopsr.sk/pozname-vitazny-plagat/