Archív 2018/2019

Školské kolo Šalianskeho Maťka

Niektoré aktivita sú na našej škole už tradíciou. Patrí k nim aj súťaž v prednese slovenskej ľudovej povesti Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Táto súťaž má svojím rozsahom veľký význam pre deti pri poznávaní národnej histórie a kultúry, ako aj pri rozvoji ich estetického vkusu a schopnosti umeleckej komunikácie. 30 žiaci 2.-7. roč. súťažili ako zvyčajne v troch kategóriách. Z úst našich menších aj o kúsok väčších recitátorov zazneli povesti z rôznych kútov Slovenska. Niektoré smutné, iné veselé. Všetky však zobrazujúce život v minulosti. V silnej konkurencii si nakoniec postup do okresného kola vybojovali Laura Dávidíková, Lukáš Bugáň a Branislav Dominiak. Všetci si zo súťaže okrem diplomov a vecných cien odniesli aj pekné zážitky, nové recitátorské skúsenosti a poznatky.

Výsledky školského kola:

I. kategória (2. - 3. roč.)

1. miesto: Laura Dávidíková 3. B
  2. miesto: Ella Mikolajová 3. B
  3. miesto: Lukáš Staník 2. A

II. kategória (4. - 5. roč.)

1. miesto: Lukáš Bugáň 4. B
  2. miesto: Eliška Chytilová 4. B
  3. miesto: Aneta Berešíková 5. B

III. kategória (6. – 7. roč.)

1. miesto: Branislav Dominiak 6. B
  2. miesto: Júlia Chytilová 7. B
  3. miesto: Peter Bitušík 6. A

Víťazom srdečne blahoželáme a želáme ďalšie recitátorské úspechy!