Archív 2018/2019

Výstava vianočných pohľadníc

Klasická papierová pohľadnica s ručne napísaným textom, autentickým podpisom odosielateľa a poštovou známkou je dnes už takmer len akousi pripomienkou  starých zašlých čias. Za zlatý vek pohľadnicovej tvorby môžeme považovať obdobie 1895-1905. V roku 1896 svetom prešlo približne 2,5 miliardy pohľadníc, ktorých výzdoba nemala hraníc.

Dnešné vianočné pohľadnice tiež v ničom nezaostávajú za svojimi „predkami“. Odrážajú atmosféru najkrajších sviatkov roka a vnášajú do domácností kúsok nostalgie, romantiky a spomienky.

V poslednom týždni pred Vianocami sme v školskej knižnici sprístupnili žiakom malú výstavku vianočných pohľadníc. O exponáty sa podelili naši žiaci, za čo im patrí naše srdečné poďakovanie. Vianočnú náladu podčiarkli i knižky, ktoré boli svojím obsahom späté práve s Vianocami.

Za ochotu a snahu sprostredkovať spolužiakom pohľad na pohľadnice, ktoré si rodina cení a odkladá na pamiatku ako vzácnosť, sme ocenili knihou a sladkosťami týchto žiakov:

1. miesto- Sofia Šutková, 1.A
  2. miesto- Oliver Bohačiak, 1.A
  3. miesto- Júlia Filová, 7.B

V dobe obrovského rozvoja IKT technológií tlačené pohľadnice majú zatiaľ ešte stále svoje pevné miesto, hoci v obmedzenejšej miere, dúfame však, že si ho i naďalej udržia. Bola by to pre nás všetkých obrovská škoda.