Akcie

Mladí alchymisti

Žiaci ôsmeho ročníka sa aktuálne venujú na hodinách chémie Periodickej sústave prvkov. Pri spoločnej diskusii sme dospeli k tomu, že by bolo zaujímavé zistiť, ako vznikla Periodická sústava prvkov. Kto ju vymyslel? Podľa čoho boli usporiadané prvky? To vymyslel jeden človek? Kedy vznikla chémia? Ako vyzerali tabuľky prvkov v priebehu histórie... Mali sme teda veľa otázok a málo odpovedí. To nás viedlo k tomu, že sme si zadali dlhodobý projekt venujúci sa tejto problematike. Ako vyzerali projekty žiakov? Musím skonštatovať,  že sa témy ujali zodpovedne. Dozvedeli sa množstvo nových informácií,  a to inak ako memorovaním. Mne osobne sa projekty páčili, niektoré z nich som dokonca umiestnil do Odbornej učebne chémie a biológie. Už teraz sa teším na ich ďalšie práce.

PaedDr. Tomáš Bublík