Archív 2018/2019

Prikrmovanie vtáctva v zimnom období

Mínusové teploty a snehová prikrývka sťažuje vtáctvu vyhľadávanie potravy. Najmä dlhotrvajúce nepriaznivé obdobie môže pre spevavce znamenať výrazné straty v populácii. Naši žiaci sa preto rozhodli im pomôcť. Vyrobili jednoduché „kŕmidlá“ z pet fliaš, ktoré rozmiestnili v okolí školy a pridali aj tukové guľôčky naplnené rôznymi druhmi semienok. Na nitky navliekli arašidy a do kŕmidiel  nasypali slnečnicu, ktorá bude pre ne výživnou pochúťkou. Vtáčiky na seba nenechali dlho čakať a už počas pondelkového sneženia sme ich na jednom strome pri „našej“ potrave napočítali až pätnásť. Najčastejšími návštevníkmi sú sýkorky, vrabce, pinky, stehlíky a strnádky. Deti vyrobili aj informačný baner o prikrmovaní vtáctva v zimnom období, ktorý umiestnili do vestibulu školy. Veríme, že vtáčiky sa nám na jar odvďačia spevom a počas vegetačného obdobia nás zbavia škodcov.