Archív 2018/2019

Víkend neprečítaných kníh

Predposledný marcový víkend patril neprečítaným knihám. Žiaci siahli po knižkách, ktoré ešte len čakali na svoju príležitosť, aby mohli osloviť svojho čitateľa. Bez neho je kniha len neživým predmetom, ale on jej vdýchne život vždy, keď ju otvorí a začíta sa do jej príbehu.  Odmenou za to je preňho svet nekonečnej fantázie, zaujímavých postáv a neuveriteľných zážitkov, ktoré bežný život neponúka.

Mrzí nás, že čitateľov akosi ubúda, no napriek tomu sa tento rok našlo 17 mušketierov, ktorým svet kníh učaroval a sú mu verní. Pre tých najzvedavejších a najvášnivejších čitateľov boli v školskej knižnici pripravené knižné odmeny a pre všetkých účastníkov tejto akcie boli pripravené malé vecné ceny a sladkosti. Veríme, že o rok sa „prečítajú“ k oceneniu i ďalší žiaci. Budeme sa tešiť na všetkých!

Zúčastnení žiaci:

• Branislav Dominiak, 6.B – knižná odmena