Archív 2018/2019

Kvíz o knihe

V marci si viac ako inokedy pripomíname význam knižnej kultúry. Už tradične sa mesiac marec spája nielen s príchodom jari, ale je aj mesiacom knihy. S knihami sa stretávame od útleho detstva a aj dnes, v dobe informačných technológií mnohí z nás uprednostnia trávenie voľných chvíľ práve pri knihe. Aj žiaci 2. – 4. ročníka sa zapojili do spoločného čítania kníh a následne si overili svoje literárne vedomosti Kvízom o knihe. Zapojili sa všetci žiaci a najúspešnejší boli:

• 2. A – Katka Chabadová, Natálka Rovňanová
  • 2. B – Livinka Murajdová, Anetka Ďurinová, Vaneska Chobotová
  • 3. A – Anetka Mahútová, Jakub Hypš, Alžbetka Adamčíková, Tomáš Cingel
  • 3. B – Veronika Michaľaková
  • 4. A – Naďa Kalašová
  • 4. B – Martinka Halečková

Niektorí žiaci k prečítaným knihám vytvorili nádherné ilustrácie a z plastelíny vymodelovali rozprávkové postavy. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do čítania a kvízu zapojili a veríme, že tou správnou inšpiráciou dokážeme vychovať sčítanú generáciu, ktorá bude milovať knihy.