Archív 2018/2019

Týždeň hlasného čítania

Stalo sa už peknou tradíciou, že každoročne v apríli prebieha u nás  akcia nazvaná Týždeň hlasného čítania. Ani tento rok tomu nebolo inak a žiaci 1. až 4. ročníka na hodinách slovenského jazyka a literatúry čítali zaujímavé knihy. Hlavnou myšlienkou tejto akcie bolo zvyšovať záľubu detí o knihy, literatúru a čítanie. Nemenej dôležitým cieľom bolo pomôcť deťom objaviť svet príbehov plných múdrostí, zábavy i poučenia. Trénovali sme hlasné, plynulé a výrazné čítanie. Dôležitým prvkom týchto aktivít bola aj vzorová motivácia od starších žiakov. Žiaci 1. stupňa sa navzájom navštívili, prečítali si rôzne príbehy a viedli diskusie o prečítanom. Pracovali v skupinách, plnili rôzne úlohy, riešili  hádanky, odpovedali na otázky súvisiace s prečítaným textom, skladali popletené mená spisovateľov, podľa indícií odhaľovali v texte skryté názvy diel a pod. Žiaci sa zahrali na učiteľov a kládli ostatným žiakom primerané otázky k textu. Všetky triedy preukázali kreativitu, vytrvalosť, schopnosť spolupracovať, dohodnúť sa a dosiahnuť spoločný cieľ.