Akcie

Čítajme si 2019

V tomto školskom roku sme sa opäť zapojili do celoslovenského projektu zameraného na rozvoj čítania a podporu vzťahu žiakov ku knihe pod názvom Čítajme si... Cieľom projektu je súčasne zatraktívniť knihu pre deti.

Organizátorom podujatia je LINKA DETSKEJ ISTOTY, n. o. (LDI) v spolupráci s partnermi a tento rok sa uskutočnil už 12.ročník detského čitateľského maratónu. Krstnou mamou podujatia je už od samého začiatku spisovateľkaOľga Feldeková. Tento rok sa do podujatia zapojilo 32 425 detí z celého Slovenska.

Z našej školy 30.mája 2019 čítalo 375 žiakov. Každý žiak, ktorý sa zapojil si odniesol malý darček – čitateľskú záložku. Čítalo sa hlavne v triedach, ale i v priestoroch našej školskej knižnice. Veľkej popularite sa tešili slovenské rozprávky, povesti, ale i veselé príbehy zahraničných autorov, ako napr. kniha od Davida Walliamsa Tatko za mrežami. A to nielen u piatakov, ale i u žiakov siedmeho ročníka. Bolo to práve vďaka príbehu, ktorý hovorí o vzťahu otca a syna, ktorí sú si jeden pre druhého všetkým, pretože v najťažšej životnej situácii, keď sa z Frankovho otca stane invalid, ich opúšťa i jeho matka. Tí sa len horko-ťažko pretĺkajú životom.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do tejto milej akcie a aspoň na chvíľu sa preniesli do sveta príbehov, ktoré náš život dokážu urobiť čarovnejším a veríme, že o rok tak urobia opäť.