Akcie

Dopravné ihrisko Krasňany

Dňa 10. 06. 2019 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili v rámci dopravnej výchovy dopravného ihriska v Základnej škole v Krasňanoch. Počas celého dňa si hravou formou opakovali a taktiež priučili pravidlám cestnej dopravy. Na horských bicykloch bolo potrebné prejsť podľa pokynov daný úsek. Keďže bicyklov bolo viac, bolo potrebné sa vzájomne rešpektovať a brať ohľad aj na ostatných členov cestnej dopravy. Dodržiavanie križovatiek, semafórov, pravidla pravej ruky, prednosť chodcom na prechode pre chodcov, či už dodržiavanie zákazových a informačných dopravných značiek. Pri základnom zvládnutí okruhu sme si trasu sťažili chodcami, dopravnými obmedzeniami, ktoré riadili naši šikovní policajti zo 4. A a 4. B. Po úspešnom zvládnutí jazdy na bicykli na dopravnom ihrisku sme si zašportovali na workautovom obecnom ihrisku, ktoré sa žiakom veľmi páčilo. Krásny a zábavný deň sme zakončili spoločnými hrami futbalu a vybíjanej. Počasie nám prialo a nenechali sme sa zahanbiť a zvládli sme po namáhavých aktivitách presun z Krasňan do Varína pešo.