Hlavná stránka

Naše talenty 2019

Mestské divadlo Žilina

Vo štvrtok 30. mája 2019 o 10.00 h sa v Mestskom divadle v Žiline konal už 10. jubilejný ročník prehliadky umeleckej tvorivosti žiakov základných škôl „Naše talenty“. Cieľom tejto prehliadky je podnecovanie umeleckej prezentácie, ktorá vychádza zo spracovania prác slovenských literárnych a hudobných autorov, kultúrnych a historických dejinných udalostí, ľudovej kultúry, slovesnosti a tradícií.

Tento rok sa tohto podujatia zúčastnila aj naša škola a to žiaci z 1. B, 3. B a 4. B triedy. Malí herci zo skupiny Slniečko z 1. B vyrozprávali vo svojich rozprávkovo- riekankových premenách príbeh „O repe“ a „Veľkej ceste. V pásme „Fašiangové číčence“ sa predviedli žiaci 3. a 4. ročníka, čím spojili nielen ľudový tanec so žartom, ale aj ľudové zvyky a tradície.

Podujatie sa žiakom veľmi páčilo a na pódiu vystupovali s úsmevom ako ozajstní profesionáli.