Akcie

Školský výlet žiakov 7. ročníka

Dňa 12. 06. 2019 sa 48 žiakov 7. A a 7. B zúčastnilo školského výletu. Ich cieľom bola známa atrakcia Chodník korunami stromov Bachledka. Počasie bolo prekrásne, a preto polhodinová túra ku Chodníku korún dostala prednosť pred kabínovou lanovkou. Samotná prechádzka v stromoch nám okrem úchvatného výhľadu na Tatranský národný park ponúkla aj niekoľko adrenalínových zákutí, kde sme si vyskúšali udržanie rovnováhy v miestach, ktoré pod sebou odhaľovali zdanlivo nebezpečné priepasti. Pristavili sme sa aj pri edukačných zastávkach, ktoré nás atraktívnym spôsobom oboznámili s miestnou faunou a flórou. Najväčším zážitkom však bol určite výhľad z 32 metrovej panoramatickej vyhliadkovej veže, v strede ktorej je umiestnená pochôdzna sieť. Žiaci preukázali svoju odvahu a nielenže po nej prešli, ale si i poskákali, posedeli aj poležali. Očaril nás dychberúci výhľad na Belianske Tatry, Pieniny i malebné Zamagurie. Po zostupe z Chodníka sme si oddýchli pri detských ihriskách, občerstvili sa a plní nádherných dojmov sa vybrali na cestu späť. Výlet sa vydaril nielen pre krásne slnečné počasie, ale aj pre výbornú náladu, ktorá vládla medzi žiakmi a ich kultivované správanie počas celého dňa.

triedne učiteľky 7. A: Mgr. Jana Mikolajová

7. B: Ing. Ľubica Komperdová