Akcie

Environmentálny kurz 2019

V dňoch 27. - 31. mája 2019 sa žiaci piateho ročníka zúčastnili Environmentálneho kurzu Škola hrou v prírode v Ždiari. Na 5 dní sa stal ich domovom penzión Šafrán, odkiaľ si  41 detí, 4 vyučujúci a pani zdravotníčka vychutnávali prírodu Belianskych Tatier. V pondelok sme absolvovali turistickú vychádzku okolo Štrbského plesa a ubytovali sa v moderne zariadenom penzióne. Po dobrom jedle sme poobedie prežili v športovom duchu a to futbalom, vybíjanou a bedmintonom. V utorok nás čakala výzva v podobe výstupu na Hrebienok a Rainerovu útulňu a zaujímavá beseda so zoologičkou TANAPu Ing. Barborou Chovancovou o kamzíkovi vrchovskom tatranskom. Večer patril spoločným aktivitám, vedomostným kvízom a hrám. Žiakov pohltil biliard a stolný futbal. V stredu sme sa pred dažďom schovali v Belianskej jaskyni a poobede žiaci vytvárali krásne projekty, ktoré potom prezentovali. Vo štvrtok sme navštívili Múzeum TANAP-u, kde sa žiaci zahrali pod vedením Ing. Gabiky Chovancovej na malých zoológov a ich úlohou bolo spoznať živočícha na obrázku a správne ho zaradiť do vegetačného stupňa v ktorom žije.  Po zaujímavých a vtipných dokumentoch o kamzíkovi a svišťovi sme sa presunuli k náučnému chodníku Pramenisko. Poobede sme sa venovali aktivitám s lesným pedagógom, Ing. Petrom Zimmermannom. Posledný večer patril diskotéke a zábavným aktivitám. V piatok sme celý kurz vyhodnotili, žiaci získali diplomy a ceny za všetky aktivity, ktoré absolvovali počas celého týždňa. V závere by sme chceli pochváliť všetkých žiakov za vzorné správanie, dodržiavanie večierky a aktívny prístup. Veríme, že si z Environmentálneho kurzu odniesli veľa zážitkov a skúseností, na ktoré budú spomínať.

Mgr. Z. Synáková, Mgr. B. Babišová