Akcie

Hviezdoslavov Kubín

Dňa 12.2. 2014 sa v priestoroch školy uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Žiaci 1. – 9. ročníka súťažili medzi sebou, kto najkrajšie zarecituje poéziu a prózu. Mali sme tak možnosť počuť diela slovenských autorov, ale hlavne prednes, do ktorého dali žiaci celú svoju dušu.   Porota mala preto veľmi ťažkú úlohu v určovaní prvenstva.  Všetci zúčastnení si zo súťaže odniesli pamätný list, sladkú odmenu a krásny estetický zážitok. Víťazi každej kategórie majú  možnosť reprezentovať našu školu v obvodnom kole tejto súťaže. Držíme im palce, aby obstáli čo najlepšie!

Z ročníkov I. – III. sa do tejto súťaže zapojilo 14 žiakov.

V kategórii próza bol len jeden súťažiaci: Branislav Dominiak z I.A triedy, ktorý získal II. miesto. Prvé miesto v tejto kategórii porota neudelila.

Výsledky školského kola kategória I. – III. ročník,  poézia:

1. miesto – Matej Rafajdus, III.A

2.miesto – Tatiana Vojteková, II.A