Hlavná stránka

Európska Noc výskumníkov 2019

Motto: “Život ako ho (ne)poznáme”

V piatok 27. septembra sa uskutočnila Európska noc výskumníkov 2019 v OC Mirage Žilina. Spolu s našimi ôsmakmi a deviatakmi sme sa boli pozrieť na nové technológie a pokroky vedy. Mali možnosť vidieť niekoľko zaujímavých exponátov, dokonca si niektoré mohli sami vyskúšať. Riadili simulátor dronu, vyskúšali si virtuálne okuliare, opilecké okuliare, videli ako pracuje 3D tlačiareň, dozvedeli sa ako pracuje optická pinzeta a aké je jej využitie napríklad v medicíne. Taktiež sme mali možnosť vidieť exponáty týkajúce sa robotiky, trvalej udržateľnosti a biotechnológií. Prakticky si zopakovali poskytovanie prvej pomoci na figurínach. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník, aby sme mohli s údivom sledovať pokrok vedy a techniky za ďalší rok.