Akcie

1001 Stories

V utorok 15.10.2019 sa žiaci ročníkov 3. – 9. zúčastnili anglicko – slovenského divadelného predstavenia 1001 Stories v rámci Európskeho dňa jazykov. Dostali sa do rozprávky z exotických čias, keď ľudia ešte lietali na kobercoch, nosili sa na chrbte veľryby a dokázali sa rozprávať s vtákmi. Počúvali príbehy plné zázrakov a ľudskej múdrosti.

Myslíte si, že rozprávanie príbehov môže zachrániť a dokonca aj vrátiť život? V našej rozprávke pôjde dokonca až o tri životy. Moslimského krajčíra, židovského lekára a kresťanského kuchára obvinia z vraždy kráľovského šaša. Našťastie čínsky kráľ Čao Čao miluje príbehy, a keď mu títo traja previnilci porozprávajú príbeh zaujímavejší než tie, ktoré mu rozprával nebohý šašo, daruje im život.

Žiaci si vypočuli príbehy v angličtine aj slovenčine, vždy prispôsobené ich vekovej kategórii.