Archív 2019/2020

Psovod v ŠKD

Náš školský klub detí prišli navštíviť zachranárske psy, ktoré pod odborným vedením ukázali našim deťom ich prácu, šikovnosť a vytrvalosť.

Psík Natan a fenka Baška predviedli deťom svoju poslušnosť, schopnosť orientovať sa  v teréne, vyhľadávanie osôb podľa pachovej stopy, ale aj chuť hrať sa a maznať.  Ďalším členom záchranného tímu bolo prasiatko Oliver, ktoré za svojimi štvornohými kolegami vôbec nezaháľalo. Za chutnú odmenu vedel spraviť základné povely ako sadni a slalom.

Na záver bol priestor na zvedavé otázky detí. Deti si mohli pohladkať zvieratká a pohrať sa s nimi. Návšteva bola príjemným spestrením oddychovej činnosti v školskom klube detí  a zároveň aj náučným obohatením ich poznatkov.

Mgr. Terézia Čupková

Mgr. Iveta Mahútová