Akcie

Imatrikulácia prvákov- ,,pasovačka“

24.10.2019

„Sláva nám, sláva nám, sme prváci dobrí žiaci...“ -  zaznelo z úst žiakov I.A, I.B a 1.C triedy na slávnostnej imatrikulácii vo štvrtok, 24. októbra 2019. Úlohy prijať medzi seba svojich najmenších spolužiakov sa opäť zodpovedne zhostili žiaci 9. ročníka, ktorí pozvali prváčikov, ich rodičov, ale aj najbližších príbuzných do školskej telocvične. Celé podujatie spestril bohatý kultúrny program, zábavné hry a súťaže, ktoré mali naši deviataci dôkladne premyslené. Aj tento rok bol originálny, niesol sa v znamení ,,Školského kráľovstva“. Okrem rozprávkových postavičiek hlavnú úlohu zohrali práve tí najmenší, ktorí ako malé ,,kráľovské pážatá“ mali splniť všetky úlohy. Sľubom sa zaviazali  dodržiavať  všetky povinnosti školáka tak, ako  prikazuje „Cech školákov“. Z rúk kráľovnej hradu si prevzali imatrikulačný sľub, prívesok a sladkú odmenu. Slávnostná imatrikulácia bola veľkým dňom nielen pre samotných prvákov, ale aj pre ich rodičov, ktorí odchádzali spokojne s úsmevom na tvári.