Hlavná stránka

Deň otvorených dverí na Správe NP Malá Fatra

Dňa 4. novembra 2019 sa uskutočnil „Deň otvorených dverí“ na Správe NP Malá Fatra pri príležitosti Týždňa vedy a výskumu na Slovensku.

Žiaci našej školy sa zúčastnili niekoľkých prednášok. Siedmaci boli na prednáške: “Rehabilitácia živočíchov, vtáčia kriminalita“, ktorú si pre žiakov pripravil Ing. Pavol Židek. Žiaci sa dozvedeli, aké druhy vtákov sa nachádzajú na území Malej Fatry, ako majú pomáhať zraneným vtákom či to, ako správne prikrmovať vtáctvo v zimnom období. Taktiež mali možnosť vidieť zábery z vypúšťania uzdravených vtákov do voľnej prírody. Žiaci piateho ročníka sa zúčastnili dvoch prednášok. Ing. Peter Cáder si pre žiakov pripravil prednášku na tému: „Činnosť lesníka v NP Malá Fatra“, kde sa žiaci dozvedeli viac informácií o vegetačných stupňoch na území Malej Fatry, práci lesníka a dokonca mali možnosť nazrieť do lesníckej mapy.  „Výskum medveďa hnedého v Malej Fatre“, tak znel názov prednášky, ktorú si pre žiakov pripravil RNDr. Michal Kalaš. Žiakom bola pútavým spôsobom priblížená charakteristika a opis medveďa hnedého. Žiakov veľmi zaujali aj videá z fotopascí, ktoré zachytili ochranári pri odchyte medveďa.

Veríme, že aj takýmito akciami podporíme pozitívny vývoj vzťahu mladého človeka k prírode a poukážeme na nutnosť ochrany a rešpektovania prírody.

Všetkým pracovníkom NP Malá Fatra, ktorí si pre nás pripravili odborné prednášky, počas ktorých sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií, ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

PaedDr. T. Bublík