Archív 2019/2020

Technika hrou od základnej školy – Hráme sa a objavujeme

Podarilo sa nám získať grant na podporu projektu Technika hrou od základných škôl, ktorý poskytla Nadácia Volkswagen.

V rámci tohto projektu sme získali sadu pomôcok, metodiku na prácu s didaktickými pomôckami a finančné prostriedky na nákup spotrebného materiálu a pomôcok vo výške 100 eur. Jeden učiteľ absolvoval v rámci projektu školenie a získal tak nové skúsenosti a praktické návody pri práci s deťmi na hodinách pracovného vyučovania a techniky.

Deťom sa práca na hodinách s využitím nových didaktických pomôcok veľmi páčila. Naučili sa ako sfunkčniť ozubené kolieska, použiť demonštračnú váhu, riešiť jednoduché konštrukčné úlohy. Naučili sa pracovať v tíme. Nebáli sa robiť pokusy, odhadovať svoje výsledky. Hravou formou a pokusmi sa naučili základným princípom techniky a fyziky, získali nové vedomosti a prehĺbil sa ich záujem o svet, o prírodné vedy. Tieto aktivity obohatili vyučovací proces, pretože sú pre deti zaujímavé, pútavé a zábavnou formou ich vedú a motivujú k skúmaniu a poznávaniu.