Archív 2019/2020

SI ONLIINE II.

11. novembra 2019 sa žiaci 6. a 8. ročníka zúčastnili prednášky pod názvom Si Online II. Lektorka Mgr. Viera Holecová zo spoločnosti MP Education, ktorá realizuje výchovno-vzdelávacie programy na školách, predstavila našim žiakom plusy a mínusy online sveta. Priblížila im vplyv nových informačných technológií na sociálne vzťahy, hroziace zdravotné riziká „online života“ i prevenciu vzniku online závislostí. Upozornila ich na novodobé formy šikanovania na sociálnych sieťach, najmä na kyberšikanu, kyberstalking, sexting i trolling a vysvetlila im, ako sa pred nimi chrániť a brániť. Priamo na príklade im ukázala, čo je digitálna identita a stým súvisiaca ochrana súkromia vo virtuálnom svete. Prednáška sa žiakov veľmi zaujala, bola pre nich prínosná, pretože podľa ich vlastných slov o mnohých rizikách, ktoré číhajú na nich na sociálnych sieťach, ani netušili.

Mgr. Jana Mikolajová