Archív 2019/2020

„Dospievam alebo život plný zmien“

Dňa 12. novembra sa uskutočnila prednáška pre dievčatá siedmeho ročníka s názvom: „Dospievam alebo život plný zmien“. Dievčatá boli pútavou a veľmi citlivou formou oboznámené s jednotlivými témami, ktoré sa spájajú s obdobím dospievania a puberty. Akými zmenami prechádza dievča v dospievaní, ako to ovplyvňuje jej správanie, pocity, psychiku či sebavedomie. Dozvedeli sa tiež ako sa v tomto období správať, čo robiť a čomu sa vyhýbať.

Pre chlapcov siedmeho ročníka bola zase pripravená prednáška s názvom:

„Na štarte k mužnosti“

Chlapci sa dozvedeli, aké zmeny nastávajú v tele počas obdobia dospievania, hovorili o vzťahu k sebe – o sebaúcte, sebakontrole. Počas prednášky bola žiakom primeraným spôsobom opísaná anatomická stavba a funkčnosť orgánov rozmnožovacej sústavy. Počas prednášky bola niekoľkokrát spomenutá potreba zvýšenej hygieny celého tela počas obdobia pubescencie, ktorú je naozaj potrebné dodržiavať. Taktiež boli spomenuté niektoré ochorenia, ktoré postihujú chlapcov, a je potrebné ich včas diagnostikovať.