Hlavná stránka

Biologická exkurzia Topoľčianky

V stredu 29. mája sa uskutočnila exkurzia do Topoľčianok, ktorej sa zúčastnili žiaci šiesteho ročníka. Napriek chladnému a zamračenému počasiu, ktoré sme mali ráno vo Varíne, v Topoľčiankach bolo krásne počasie počas celej exkurzie. Skôr ako sme začali s prehliadkami, museli sme sa rozdeliť do dvoch skupín, kvôli vysokému počtu žiakov. Prvá skupina navštívila najskôr Národný žrebčín v Topoľčiankach (Viac tu: Národný žrebčín Topoľčianky, š.p. - Domov (nztopolcianky.sk) ), zatiaľ čo druhá skupina navštívila múzeum v krásnom Zámku Topoľčianky spolu s priľahlým parkom (Viac tu: Zámok Topoľčianky (zamok-topolcianky.sk). Následne došlo k výmene skupín. Po ukončení prehliadok a kúpení suvenírov sme sa premiestnili do Zubrej zvernice. Po zaujímavom výklade pracovníka zubrej zvernice sme prešli stanovištia náučného chodníka. Len na jedinom mieste na Slovensku, v krásnych dubových lesoch južného Slovenska pri Topoľčiankach, je možné na vlastné oči vidieť zubra európskeho – najväčšieho európskeho cicavca, „bratranca“ známejšieho amerického bizóna. (Pre viac info: Zubria zvernica v Topoľčiankach - Slovakia.travel) Počas celej exkurzie mali žiaci vypĺňať pracovný list, kde mali odpovedať na uvedené otázky týkajúce sa prehliadok a expozícií. Taktiež mali za úlohu vybrať si a uviesť niekoľko zaujímavostí z jednotlivých prehliadok. Veríme, že sa exkurzia žiakom páčila, a že sa opäť niečo nové naučili.

PaedDr. T. Bublík