Hlavná stránka

Chodník korunami stromov

Jedinečný Chodník korunami stromov v Bachledovej doline na hrebeni Spišskej Magury zlákal 19.06.2024 na školský výlet 41 žiakov 7. ročníka a 8 žiakov 8. ročníka.

Napriek horúcemu počasiu sme hrdinsky vyšliapali hore ku chodníku po svojich, i keď sme v niektorých momentoch " ľutovali", že sme nešli lanovkou. Odmenou nám boli krásne výhľady a vôňa lesa. Počas prechádzky chodníkom sme absolvovali adrenalínové skratky, prezreli si náučné tabuľky, ktoré nás informovali o rôznych stromoch, zvieratách a aj o kalamite, ktorá tatranské lesy postihla pred niekoľkými rokmi. Cesta chodníkom prešla neuveriteľne rýchlo a my sme už smerovali k 32 metrovej veži, ktorá nás okrem nádherného výhľadu lákala aj svojou adrenalínovou trampolínou. Vyskúšali sme ju všetci, niektorí opatrnejšie, iní si bez problémov po nej poskákali či poležali.

Na záver sme sa stavili na občerstvenie, niektorí si kúpili suveníry a pohrali sa na detských ihriskách. Cesta dole kopcom bola menej náročná, a tak sme už o polhodinu boli dole, kde sme sa osviežili zmrzlinou a vyrazili sme domov plní krásnych zážitkov.

Mgr. Jana Mikolajová