Akcie

Čitateľský maratón

Dňa 31. mája 2012 sa žiaci ZŠ s MŠ  Ondreja Štefku zapojili do projektu „Čítajme si“, ktorého  organizátorom je Linka detskej istoty  - UNICEF.  Cieľom projektu je zatraktívniť knihu v detských očiach, pretože v konkurencii počítačov, televízie a iných podnetov moderného sveta popularita čítania klesá.

Čitateľský maratón bol otvorený slávnostným príhovorom, ktorý bol venovaný knihám. Zúčastnení žiaci mali prečítať jednu stranu z knižky, čím urobili nielen niečo pre rozvoj svojej osobnosti, slovnej zásoby, ale zároveň sa  stali súčasťou celoslovenského maratónu a spoločne prispeli k prekonaniu rekordu v čítaní  z minulého roka.

Z našej školy  sa projektu zúčastnilo 386 detí a aj vďaka nim sa naozaj podarilo prekonať minuloročný rekord (30 480). Do tohtoročného maratónu sa zapojilo 35 442 čítajúcich detí z celého Slovenska.

Dva diplomy (forma plagátu A1), ktoré po prečítaní žiaci podpísali, nám budú dlho pripomínať tento výnimočný deň. Diplomy budú umiestnené v školskej knižnici, pretože cieľom projektu je predovšetkým podporiť čítanie  u detí  a podporiť návštevu knižníc.