Archív 2021/2022

Záložka do knihy spája školy

V mesiaci október bola zrealizovaná akcia k 12. ročníku česko – slovenského projektu Záložka do knihy spája školy s témou Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní, ktorý je určený slovenským a českým žiakom zo základných škôl a osemročných gymnázií. Slovenská pedagogická knižnica ho zorganizovala v spolupráci s Knižnicou Jiřího Mahena v Brne.

Cieľom projektu je opätovne pomôcť slovenským a českým pedagógom a školským knihovníkom vytvárať v triedach takú atmosféru, ktorá bude podnecovať a dokáže nadchnúť celý kolektív žiakov pre čítanie kníh, pre diskusiu o prečítaných príbehoch a pre výtvarné stvárnenie literárneho motívu z prečítaného textu. Rovnako zámerom projektu je, aby školy výmenu záložiek využili k nadviazaniu vzájomnej spolupráce a výmene dobrých príkladov z praxe a taktiež k poznávaniu histórie, kultúry, jazyka, literatúry či regionálnych zvykov v oboch republikách. Našej škole bola pridelená Základná škola v Topoľčanoch, nakoľko českých škôl sa prihlásilo menej a školy sa prideľovali podľa približného počtu žiakov.

Tento rok naši žiaci vytvorili 396 záložiek s rôznymi literárnymi motívmi, ktoré boli zaslané ZŠ v Topoľčanoch. Z tejto základnej školy nám boli 2.11. doručené záložky v počte 407. Záložky budú rozdané žiakom, ktorí sa na tvorbe záložiek podieľali.