Archív 2021/2022

ACTIVE ENGLISH WEEK

V dňoch 17.1. – 20.1. 2022 na našej škole prebiehal Active English week – týždeň intenzívnej výučby angličtiny. Do aktivity sa mohli prihlásiť žiaci 8. a 9. ročníka. Prihlásených bolo 20 žiakov, ktorí mali počas týchto dní 6 hodín angličtiny každý deň. Vyučujúcim bol anglický lektor David Schofield. Žiaci mali možnosť v praxi si overiť svoje vedomosti, ale aj schopnosť porozumieť cudzej reči, keď nie je možnosť, aby mi niekto prekladal. Boli nútení nájsť rôzne spôsoby na dorozumenie sa.

Tu je niekoľko postrehov, ktoré žiaci napísali z tohto týždňa:

• PONDELOK: hrali sme sa po skupinách malé divadlá, rozširovali si slovnú zásobu, bola veľká zábava
  • UTOROK: veľa smiechu...., niektorí nevedia po anglicky, zdržujú aktivity a hlúpo sa smejú, David je nešťastný a my chceme plakať.....
  • STREDA: rôzne hry – change places game, 5 proti 5, it´s not my cup of tea game
  • ŠTVRTOK: dostávali sme certifikáty o absolvovaní kurzu, tvorili sme príbehy, našla som si anglického muža

Lektor David sa vyjadril, že máme veľmi dobré a šikovné deti, že sú milí a stále sa smejú. Žiaci povedali, že by na takúto aktivitu išli znova. Podľa ich slov sa o sebe dozvedeli nové veci. Bolo super vidieť ich, ako si aktivity užívajú... Ďakujeme rodičom, Davidovi aj všetkým zúčastneným. Tešíme sa na budúci rok.