Archív 2022/2023

Škola v prírode

43 žiakov 4.A a 4.B triedy sa zúčastnilo od 29. mája do 2. júna 2023 školy v prírode v Čičmanoch. Ubytovaní sme boli v Penzióne Bystrík. Všetci sme boli veľmi spokojní s ubytovaním a so stravou. Animátorky so svojím animačným programom Akadémia Superhrdinov spríjemnili deťom pobyt v škole v prírode. Deti si animátorky obľúbili a výborne s nimi spolupracovali. Superhrdinovia, ktorých deti spoznali počas týždňa, sa volali: Komunikácia, Kreativita, Kritické myslenie a Spolupráca. Postupne sme sa oboznámili s celým areálom a pravidlami v ňom. V prvý večer boli deti obdarované od animátoriek tričkom, šiltovkou Wachumba.

Deň začínal rozcvičkou, pokračoval hodnotením poriadku na izbách. Počas dopoludnia sa žiaci venovali učeniu a popoludní plnili rôzne aktivity, hry s animátorkami. Každý večer zasadal snem, ktorého súčasťou bolo vyhodnotenie dňa. V stredu sme navštívili Múzeum Radenov dom a vo štvrtok Múzeum Na dreve maľované. Dozvedeli sme sa, ako ľudia v minulosti bývali, aké mali zamestnanie, ako sa obliekali, ako trávili voľný čas. Deti zaujal aj spôsob učenia detí v minulosti. Boli sme očarení množstvom vzácnych výšiviek. V budove bývalej krčmy vzniklo Múzeum na dreve maľované. Vystavujú tu zdobené ľudové truhlice zo Slovenska a Českej republiky. Dedinka Čičmany je známa svojou tradičnou ľudovou architektúrou a leží v prostredí plnom turistických chodníkov. My sme absolvovali turistický chodník k Obrej maľovanej vyhliadkovej lavičke. Zažili sme krásny výhľad na okolitú prírodu a obec Čičmany. Rajecká dolina v kotline Strážovských vrchov je nádherná.

Pred posledným večerom sme sa posilnili chutnými špekáčikmi. Večerný program bol plný zábavy, tanca. Na záver programu nasledovalo lúčenie a objatie s animátorkami. Deti dostali na pamiatku krásny diplom a náhrdelník, ktorý získali v stredu počas nočnej hry.

V piatok nechýbala rozcvička, kontrola poriadku izieb a balenie. Pred odchodom bolo spoločné vyhodnotenie a odovzdávanie cien. S pocitom nezabudnuteľných zážitkov zo školy v prírode sme sa tešili domov. Cesta autobusom ubehla veľmi rýchlo. Rodičia detí nás čakali a privítali pred školou vo Varíne.

Všetci sme si spoločne užili super školu v prírode. Pani učiteľka Mgr. Miroslava Závodská urobila každý deň zo školy v prírode krásne video. Pani zdravotníčka Mgr. Monika Chovancová sa o nás všetkých starala na zotavovacom podujatí. Ďakujeme za úžasný pobyt v škole v prírode pani riaditeľke PaedDr. Kataríne Šutákovej, pani zástupkyni PaedDr. Monike Mihaliakovej, pánovi rektorovi Domu sv. Bystríka Mgr. Štefanovi Majákovi, animátorkám Saške, Sofinke, Majke, Janke a Linduške, pani zdravotníčke Mgr. Monike Chovancovej, pani učiteľkám Mgr. Miroslave Závodskej, Mgr. Kataríne Dominiakovej, Mgr. Lenke Martošovej, Ing. Márii Hliníkovej.