Archív 2022/2023

Súťaž 1:0 PRE NEMČINU

Dňa 8.6.2023 sa na futbalovom štadióne MŠK Žilina uskutočnilo veľké finále „1:0 PRE NEMČINU“, ktoré usporiadal Goethe – Institut pod záštitou veľvyslanectva Nemecka. Na tomto turnaji sa zúčastnilo aj naše chlapčenské mužstvo. Jednotlivé tímy súťažili nielen vo futbale, ale aj po vedomostnej stránke z nemeckého jazyka, ktorý bol zameraný na šport, a to formou pexesa a kvízu. O 10:30 prebehol úvodný ceremoniál, v ktorom organizátori súťaže objasnili pravidlá celého dňa (v nemeckom aj v českom jazyku). Najskôr prebehol krátky kvíz z nemeckého jazyka, ktorý bol zameraný na futbal a jednotlivé tímy Nemecka. Okrem športu sa naši chlapci museli orientovať aj v geografii. Následne prebehla súťaž v pexese, kde boli kombinácie nemeckých slovíčok a obrázkov zameraných na futbal a jeho pravidlá. Potom nasledovala obedňajšia prestávka, kde mali chlapci zabezpečený obed. Po chutnom obede mali chlapci čas na futbalovú prípravu, kde si skúšali prihrávky vo formáciách. Následne ich čakali tri turnaje. Dva turnaje prehrali a jeden vyhrali 5:0. Na koniec si zmerali sily v záverečnom rozstreli a umiestnili sa na 6. mieste.    Hlavnú výhru – zájazd do Berlína sme však nezískali, ale napriek tomu naši chlapci zažili krásny futbalový deň na prvoligovom štadióne, na ktorý budú ešte dlho spomínať.