Akcie

Návšteva bývalých absolventov  školy

Dňa 20. 9. sme mali na škole veľmi milú návštevu. V rámci svojho absolvenského stretnutia po  56  rokoch, na návštevu školy zavítali jej absolventi, ktorí prestali do našej školy chodiť v roku 1967.Nazvali ho Oslava života – Vďaka za život.  Spolu s nimi zavítal k nám aj ich pán učiteľ chémie, Anton Kopernický, ktorý nastúpil na našu školu v r. 1964 a v tomto roku sa dožil krásnych 80 rokov. Všetci boli zvedaví, ako sa naša škola za tie roky zmenila a aj na to, ako sa zmenilo vyučovanie.  Poprezerali si priestory školy, jej vybavenie, navštívili aj riaditeľňu. Potom prišli pozrieť druhákov v novej prístavbe školy, ktorí im pripravili krátky program. Absolventi, ktorí by im mohli byť dnes už prastarí rodičia, porozprávali deťom,  ako to bolo v škole kedysi, čo sa učili, aké mali pomôcky a deti  im zasa povedali ako to vyzerá v  škole dnes. Navzájom si porovnávali  hodnotenie - známkovanie, spôsob interaktívneho vyučovania, jazykové možnosti, skúšali sa, dávali si hádanky, zaspievali si. Deti boli odmenené sladkou odmenou a absolventi dostali na ruku pečiatky včeličky ale aj smutného slniečka, ak niečo nevedeli. Plní krásnych dojmov odchádzali na svoje spoločenské posedenie.

Mgr. Synáková Anna