Akcie

Exkurzia do Múzea koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau Poľsko

Dňa 22.09.2023 žiaci 9.ročníka absolvovali exkurziu do Múzea koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau Poľsku. Žiaci boli oboznámení so životom v tábore smrti, so všetkými hrôzami, ktorými si tu ľudia museli prejsť. Uvedomovali si zverstvá, ktoré boli konané na obyčajných ľuďoch. V prvom tábore -  Auschwitz, sme mohli vidieť príbytky väzňov v pracovnom tábore, plynové komory, oblečenie a fotografie naaranžované v miestnostiach, ktoré nám priblížili život väzňov. Druhý tábor, ktorý stál na mieste niekdajšej dediny Brezinka, sa volal Birkenau. Bol mnohonásobne väčší, ako ten predošlý, a aj podmienky v ňom tomu zodpovedali. Bol to vyhladzovací tábor. Vidieť miesta, kde sa pred pár desaťročiami konala takáto hrôza, nebolo ľahké. V Poľsku sme v popoludňajších hodinách ešte navštívili mesto Pština a jeho legendárnych zubrov v Zubrej obore. Táto návšteva bola pre nás zážitkom a miestom vydýchnutia.