Archív 2014/2015

Európsky deň jazykov

Dňa 26.09.2014 sa na našej škole uskutočnili rozličné aktivity v rámci Európskeho dňa jazykov.

Cieľom EU dňa jazykov bolo :

Upozorniť na dôležitosť štúdia jazykov , podpora bohatej jazykovej a kultúrnej rozmanitosti Európy, ktorú je nevyhnutné zachovávať, chrániť a rozvíjať; a podpora celoživotného jazykového vzdelávania v školách i mimo škôl, či už na študijné účely, pre odborné potreby, za účelom mobility alebo pre zábavu a vzájomnú výmenu poznatkov a skúseností.

Vyučujúce cudzích jazykov pripravili rôzne aktivity na podporu používania cudzích jazykov a zvýšenie záujmu o cudzie jazyky:- jazykové kvízy, súťaže, PP prezentácie, besedy či  online aktivity, tematická výzdoba tried a tvorba posterov.

Aktivity sa uskutočnili na 3VH, žiaci prejavili záujem o pripravené aktivity, aktívne sa zapájali do súťaží a kvízov. Dozvedeli sa veľa nových a zaujímavých vecí a precvičili si slovnú zásobu.