Akcie

Školské majstrovstvá okresu Žilina žiakov a žiačok v zrýchlenom šachu

Šach je nesmierne krásna hra. Vôbec nie je čiernobiela. Má plno tajuplných zákutí, môže priniesť mnoho krásnych chvíľ.

18. októbra 2023 sa v Centre voľného času uskutočnili Školské majstrovstvá okresu Žilina žiakov a žiačok v zrýchlenom šachu. Z našej školy sa majstrovstiev zúčastnili žiaci 3. – 9. ročníka ZŠ, ktorí 16. októbra 2023 zvíťazili v školskom kole majstrovstiev v šachu: Hana Bukovinská 4.A, Lívia Franeková 5.A, Mária Svobodová 6.A, Rudolf Kubík 6.C, Michal Lovás 9.A a Alexander Čepela 9.A. Žiaci odohrali v CVČ 7 kôl s hracím tempom dvakrát 10 minút plus 5 sekúnd na partiu bez zapisovania ťahov. Každá partia bola zaujímavá a prinášala výhru, prehru alebo remízu. V kategórii mladších žiačok sa na krásnom 2. mieste umiestnila Lívia Franeková. Livke blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov v šachu. Všetkým žiakom, ktorí reprezentovali našu školu, ďakujeme za výborné šachové súboje.