Archív 2016/2017

"Týždeň zdravej výživy" v základnej škole Varín

Dňa 16.októbra si pripomíname "Svetový deň výživy", a preto sme sa tejto téme venovali celý týždeň (10.-16.októbra 2016). Počas neho sme sa rozprávali o výžive, potravinám a ich pôvode, pitnom režime. Už od pondelka prebiehala súťaž "Najzdravšia desiata". Môžeme povedať, že počas jej trvania sa v triedach výrazne zvýšil počet potravín prospešných nášmu zdraviu. Víťazom sa stala trieda III.B, ktorá získala diplom a odmenu.

V stredu 12.októbra bol pre žiakov, v spolupráci so školskou jedálňou, pripravený projektový deň. Počas neho mali možnosť ochutnať rôzne nátierky, jogurty, ovocné a zeleninové šaláty, koláče, ovocné šťavy, ochutené mlieko. Okrem toho boli pripravené zábavné aktivity, kde deti vytvárali obrázky ovocia a zeleniny s použitím rôznych korenín. Delili potraviny podľa toho, koľko tukov a cukrov obsahujú. Učili sa, čo všetko sa môžu dozvedieť z obalov cukroviniek a nápojov. V školskej kuchynke si spoločne upiekli chlieb a na školskom ihrisku vytvárali "živé" jablko, hrušku a pohár mlieka.

Súčasne prebiehali v jednotlivých triedach výtvarné a literárne súťaže. Tie najlepšie práce boli odoslané do celoslovenského projektu "Hovorme o jedle".

Na záver sa chceme poďakovať všetkým vyučujúcim a žiakom, ktorí sa aktívne zapojili do prípravy a realizácie celého týždňa. A samozrejme pani kuchárkam zo školskej jedálne a sponzorom, bez ktorých by tento týždeň len ťažko prebehol.