Archív 2016/2017

Zručnosti pre úspech 2016/2017

Dňa 15. 11. 2016 sa v Školských dielňach, Košická 2, Žilina uskutočnil štvrtý ročník akcie „Zručnosti pre úspech“. Účastníkov privítal Ing. Rudolf Michalec, riaditeľ Dopravnej akadémie v Žiline.

Súťaže sa zúčastnilo 20 základných škôl z regiónu Žilinského kraja.

Z našej školy sa súťaže zúčastnili žiaci 9.A triedy Jozef Tichý, Ján Florián Chrapčík a Richard Filip. Svoje zručnosti, vedomosti a znalosti si overili pri plnení zaujímavých úloh:

1. Bezpečnosť nadovšetko – prednáška a test o materiáloch využívaných v automobilovom priemysle.
  2. Simulátor riadenia – simulovaný spôsob jazdy na trenažéri – osobnom motorovom vozidle
  3. Hydrogénové autíčko – súťaž v ovládaní hydrogénového vozidla.
  4. Skrutkové spoje, rezanie – na tomto pracovisku sa popasovali s ručnou pílkou, s montážou a demontážou skrutkových spojov.
  5. Prevodovka – montáž, demontáž obalu prevodovky.
  6. „Michelin“ – demontáž, slalom a montáž pneumatiky.
  7. Veselý karosár – práca s plechom.
  8. Lakovňa a marketingový pracovník – prostredníctvom airbrush pištolí dotvorili maketu, ktorú si najskôr pripravili z dostupných odpadových materiálov.
  9. Veselá elektronika – zapojenie astabilného klopného obvodu.
  10. Zábavná elektrotechnika – zapájanie elektrického obvodu, ktorý simuloval húkačka s premenlivou výškou tónu.
  11. Elektrotechnika – zapájanie obvodu, ktorý simuloval poplašné zariadenie.

Naši žiaci všetky aktivity úspešne zvládli a získali účastnícky list.