Akcie 2016/2017

O trpaslíkovi Hundroškovi

Nie každá obec sa môže pochváliť, že má autorku detskej knihy. My ju však vo Varíne máme a preto sme si ju pozvali do našej materskej školy v rámci plnenie cieľov z projektu predčitateľskej gramotnosti detí predškolského veku. Jedno dopoludnie nás v materskej škole navštívila Monika Nováková, naša rodáčka a autorka knižky „O trpaslíkovi Hundroškovi“. Pripravila si pre deti peknú besedu, na ktorej sa deti z tried Sovičiek, Mravčekov, Včielok, Žabiek a Lienok oboznámili s touto knižkou. Beseda bola obohatená o pekné obrázky, veselé historky trpaslíka a konverzáciu s autorkou. Deťom sa toto popoludnie veľmi páčilo. Knižku dostala každá trieda a s ďalšími príbehmi trpaslíka sa deti oboznamujú so svojimi pani učiteľkami.