Archív 2016/2017

Olympiáda ľudských práv

Dňa 22.2.2017 sa na našej škole konal 2. ročník Olympiády ľudských práv. Aj keď táto súťaž je vyhlasovaná Ministerstvom školstva ako súťaž stredoškolskej mládeže, objavuje sa snaha zapájať ľudské práva už aj medzi žiakov na základných školách, ktorí sa s touto tematikou stretávajú na hodinách Občianskej náuky. Je dobré, ak si už táto mladá generácia začne uvedomovať, že ľudské práva sú založené na princípe rešpektovania jednotlivca.

Preto je potrebné pripomenúť, že ľudské práva sú univerzálne, to znamená, že platia pre všetkých bez rozdielu. Aj keď sme si všetci rovní, nie sme rovnakí, a práve preto sa od nás očakáva ústretovosť, tolerancia a rešpekt. Tohtoročná olympiáda sa preto niesla v tomto duchu. Žiaci sa museli popasovať s vedomostným testom týkajúcim sa histórie, vymedzenia ľudského práva, ale aj jeho uplatňovania  v bežnom živote.

Najlepšie vedomosti preukázali žiaci 9. ročníka Jakub Šušoliak a Martin Jakubčík. Ostatným zúčastneným ďakujeme za preukázané vedomosti.