Archív 2016/2017

25. marec – Deň počatého dieťaťa na našej škole

„Až vtedy, keď objavíš hodnotu vlastného života, dokážeš oceniť aj hodnotu života druhých.“

Pravidelná celoslovenská kampaň „25. marec – Deň počatého dieťaťa“ sa opäť tento rok uskutočnila aj na našej škole. Každý deň na Slovensku zomrie pri umelom potrate 20 detí. Hoci sa o tom bežne nehovorí, týka sa to často ľudí v našom okolí, a preto je potrebné formovať „kultúru života“ už u detí v školskom veku. Mimovládne organizácie združené vo Fóre života ponúkajú viacero možností, ako sa do akcie zapojiť. My sme si zvolili nosenie bielej stužky, ktorú sme rozdávali pri vchode do školy. Biela stužka je symbolom rešpektovania práva na život od počatia. Žiaci mali možnosť dozvedieť sa viac o kampani aj z bannera, kde okrem základných informácií mohli sledovať príbeh života už od počatia v tele matky. Každý z nás má neoceniteľnú hodnotu ako človek. Sme veľkým prínosom pre ľudí, pre svet okolo nás. Aj tieto jednoduché fakty si musíme pripomínať. Nosením bielej stužky sme vyjadrili, že si vážime ľudský život aj pred narodením.

Za pomoc pri realizácii akcie patrí vďaka žiačkam zo 7. B triedy (Janka Ďugelová, Evka Ďuranová, Viktória
Tichá, Vaneska Hreusová), ktoré rozdávali biele stužky pred vyučovaním v piatok 24. marca.