Akcie

Knižný Vševedko

Dňa 13.10.2017 sa uskutočnila v Krajskej knižnici v Žiline literárna súťaž Knižný Vševedko. Súťaž bola venovaná žiakom 3. a 4. ročníka základnej školy, ktorí radi čítajú knihy, navštevujú knižnicu a radi súťažia. Z našej školy sa súťaže zúčastnilo päť dievčat: Eliška Chytilová 3.B, Martina Jelínková 4.A, Lucia Novosadová 4.A, Karin Stehlíková 4.B a Sára Zimenová 4.B.

Začiatok súťaže bol o 10:00 h. Deti si mohli po príchode do knižnice prezrieť  knihy, prečítať knihy. Po spoločnom privítaní nasledovalo usadenie detí na svoje pracovné miesto. Pán knihovník stručne oboznámil deti s vypracovaním testu, v ktorom deti mohli ukázať svoje všeobecné vedomosti o knihách. V teste mohli žiaci vybrať odpoveď z viacerých možností alebo doplniť svoju odpoveď. Nasledovalo 50 minút pracovného ticha, v ktorom sa 50 detí sústredilo na vypracovanie svojho testu. Rozprávkoví hrdinovia z knižiek, o ktorých sa deti dočítali v teste, boli vo svojich knihách a tajne sledovali, ako deti vypracovávajú test. Po vypracovaní testu deti odovzdali test a komisia, ktorú tvorili pani učiteľky a páni učitelia, sa odobrala opravovať testy. Deťom sa zatiaľ venoval pán Pojinko, ktorý deťom rozprával príbehy, premietal príbehy, spoločne s deťmi viedol diskusiu o knihách. Ak by chcel niekto spoznať detské knihy, môže navštíviť stránku www.pojinko.blogspot.sk. Môžeme sa s pánom Pojinkom stretnúť osobne v obchodnom dome Aupark v knižnom obchode Martinus. Kto z detí bol unavený, mohol si oddýchnuť v kútiku oddychu, ktorý tvorila rozprávková posteľ. Tie deti, ktoré boli plné energie, si mohli zahrať vankúšovú vojnu medzi sebou. Všetky deti sa tešili na vyhodnotenie. Prví traja žiaci za 3. a 4. ročník boli odmenení krásnymi cenami. Odmenené boli všetky deti, ktoré sa súťaže zúčastnili účastníckym listom. Deti získali nielen nové vedomosti, ale aj nových kamarátov, krásny zážitok so spoločného dopoludnia v knižnici.

Ďakujeme organizátorom literárnej súťaže, našej pani riaditeľke PaedDr. Monike Filovej, ktorá nám umožnila zúčastniť sa súťaže, pani Ivete Grichovej, ktorá sa spoločne s našimi dievčatami zúčastnila súťaže.  Gratulujeme našim dievčatám, ktoré sa zapojili do súťaže a prajeme im veľa ďalších krásnych zážitkov z prečítaných kníh.