Akcie 2017/2018

Navštívili sme varínskych hasičov

Aj tento školský rok sa nám v spolupráci s dobrovoľným hasičským zborom vo Varíne podarilo zorganizovať návštevu požiarnej zbrojnice aj pre našich najmenších.  Jedno dopoludnie sa preto deti z tried „Sovičiek, Mravčekov a Včielok“ spolu so svojimi pani učiteľkami vybrali na návštevu do hasičskej zbrojnice, kde na nich už čakali naši odvážni hasiči. Pre deti mali pripravenú zaujímavú prednášku, do ktorej sa deti spontánne zapájali a za ich aktivitu boli odmenené prekvapením. V ďalšej časti programu mali deti možnosť  vidieť hasiča oblečeného v plnej hasičskej výstroji, pripraveného na zásah v teréne. Celý program bol zavŕšený prezentáciou vozidiel, samozrejme so spustením svetelnej i zvukovej signalizácie. Deti mali obrovský zážitok a tešíme sa na ďalšiu takúto akciu zase o rok. Týmto sa chceme členom dobrovoľného hasičského zboru vo Varíne poďakovať za ochotu a čas, ktorý nám venovali a hlavne za nezabudnuteľný zážitok, ktorý sme si s deťmi do našej materskej školy priniesli. Ďakujeme!